تبلیغات
محب جوان

محب جوان
خدا گفت : مرا یاد کن تا تو را یاد کنم! در روز چقدر او را یاد میکنیم ؟!

چند روز پیش با یکی از رفقا ، داشتیم در مورد جبر و اختیار صحبت می کردیم .
این رفیقمون شدیدا قائل به این بود که ما در جبر مطلق هستیم . اما من نه .
یکی از مثال هایم برای اثبات حرفم ، شهید ادواردو آنیلی بود .
که در محیطی که بویی از اسلام نداشت ، مسلمان شد و شیعه شد .
او در فضایی بود که اگر منصفانه و دقیق بررسی کنیم و با توجه به محیط پیرامونش 
نگاه کنیم ، همه شرایط او را به یهودی بودن می خواندند . اما مسلمان شد و شیعه.

مطلبی را از یکی از سایت ها ، برای آشنایی بیشتر شما با شخصیت ادواردو آوردم.
البته این مطلب رو ایشون در 24 آبان نوشته اند ولی بنده به مناسبت 18 اسفتد که 
تولد ادواردو می باشد ، آن را بازنشر کردم .

از رم تا قم / محمد مهدی رحیمی 

شاید اگر جیوانی آنیلی مسیحی با پرنسس مارلا كاراچولو یهودی ازدواج نمی‌کرد، شاید اگر ادواردو آنیلی به‎جای رشته ادیان، همان‎طور که خانواده‎اش می‌خواستند رشته مدیریت را دنبال می‌کرد، شاید اگر آن روز ادواردو اتفاقی به‎جای قرآن، کتاب دیگری را در کتابخانه دانشگاهش می‌یافت، شاید اگر آن عصر یکشنبه به‎جای کانال دو تلویزیون ایتالیا و مناظره قدیری با دیپلمات آمریکایی، کانال دیگری را تماشا می‌کرد و... دیگر نیازی نبود که برای 24 آبان مناسبتی قائل باشیم و پرونده‎ای تهیه کنیم. اما 10 سال پیش در چنین روزی یعنی 15 نوامبر 2000، خبری در رسانه‎های غربی و پس از آن در رسانه‎های داخلی منتشر شد که خود سرآغازی بود برای معرفی شخصیتی گمنام که حکایت زندگی‎اش جذاب، عبرت‎آموز و امیدبخش است. اگرچه اسلام‎ستیزان غرب‎نشین به خیال خام‎شان می‌خواستند یک بچه‎مسلمان پولدار را از سر راه‎شان بردارند تا راحت‎تر به ثروت هنگفت آبا و اجدادی‎اش دست یابند اما غافل از این بودند که مکرو مکرالله و الله خیر الماکرین. نور ایمان بر نقشه‌‌های شوم آنان تابید و تاریکخانه‎ای که صهیونیست‎ها در دل آن به توطئه علیه مسلمان و مسلمانی مشغول بودند را بار دیگر رسوا کرد، چراکه زمانه، زمانه رسوایی و ویرانی کانون‎های پلیدی و پلشتی است. 

شهید ادواردو آنیلی اگر چه قبل از انقلاب اسلامی شکوهمند ملت ایران، توفیق تشرف به دین مبین اسلام را پیدا کرد و در قلب بلاد گمراهی، در مرکز اسلامی نیویورک، شهادتین را بر زبانش جاری کرد و شد «هشام عزیز»، اما کتاب زندگی‎اش آن هنگام پربارتر شد که با انقلاب ایران و رهبر اسطوره‎ای‎اش خمینی کبیر آشنا شد و آگا‌هانه پا به کلاس مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) گذاشت و نام «مهدی» را برگزید. بی‎شک ارتباط دوستانه او با ایرانیان و مسئولین دیپلماتیک جمهوری اسلامی در ایتالیا و سفر‌های چندباره‎اش به ایران که در یکی از آن‌ها توفیق دیدار با مراد و مرجع تقلیدش امام خمینی(ره) را هم یافت، در ثبات قدم و پایمردی او بر صراطی که با تحقیق و هوشیاری برگزیده بود تأثیرات بی‎بدیلی داشت که خود در دست نوشته‎‎هایش به آن اشاره می‌کند. قابل توجه این‎که او در آخرین ماه‎های حیاتش به‎شدت در تلاش بود تا برای تحصیلات حوزوی به قم سفر کند، اما با کارشکنی و مزاحمت‎های اطرافیان، موفق به انجام آن نشد. امروز «شهید دکتر مهدی آنیلی» و جایگاهی که نزد مسلمانان در سراسر جهان دارد، نمود و ثمره‎ای از اندیشه والای امام روح‎ا... مبنی بر «صدور انقلاب» است دستاوردی که هیچ بیننده منصفی نمی‌تواند آثار آن را در شرق تا غرب عالم انکار کند و تازه این از نتایج سحر است.... 

دهمین سالگرد شهادت مظلومانه و پرابهام ادواردو را بهانه‎ای قرار دادیم تا هم یادی از او کنیم و هم الگویی را معرفی کرده باشیم از حقیقت‎جویی در عصر مدرنیته. اگرچه خود معترفیم که آن‎گونه که شایسته یک شهید است، به این مهم نپرداخته‎ایم؛ اما آن‌چه در این کم‎اطلاعی و فقدان منبع درباره ادواردو مؤثر است، تلاش خانواده او و لابی‎های صهیونیستی برای از بین بردن هرگونه مدرک و مستند درباره اوست .

لینک مرتبط : اطلاعات بیشتر پیرامون شهید دکتر مهدی آنیلی

پ.ن : 1- چندی پیش ، در جلسه ای که با دانشجویان داشتم ، کلیپی را نشان دادم از شیعیان فرانسه .
استاد رائفی پور در سخنرانی که در دانشگاه فردوسی داشت ،
آنرا نشان داده بود و من آن قسمتش را برای دانشجویان عزیز نشان دادم .
می دانید چه گفتند ؟
گفتند این ها دیوانه هستند و در جایی که می توانند عشق و حال کنند ، آمده اند خود را محدود کرده اند .
2- چندی پیش مستندی دیدم به نام جهان شهری ها . بعضی از قسمت هایش جسابی بهم چسبید. مخصوصا طلبه آرژانتینی
3- اینم وبلاگی با عنوان تازه مسلمان ها : http://reverts.blogfa.com
یاعلی
[ چهارشنبه 25 بهمن 1391 ] [ 16:40 ] [ بامعرفت ( مهدی شاندیزی ) ]
درباره وبلاگ

سبک زندگی
یعنی مجموعه ای از رفتارهای
به ظاهر کوچک.
وقتی این رفتار های کوچک
در کنار هم قرار می گیرند ،
پازل زندگی ما شکل می گیرد .
لینکستان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب