محب جوان
خدا گفت : مرا یاد کن تا تو را یاد کنم! در روز چقدر او را یاد میکنیم ؟!


نکته مهم : قبل از اینکه این مطلب را بخوانید ، بدانید این مطلب ، درون گفتمانی است (مخصوص مقلدان حضرت آقا - و کسانی که در تقلیدشان از آقا دچار شک شده اند . ) و حتی اگر کسی به تازگی به تکلیف رسیده و میخواهد مرجعی را انتخاب کند، میتواند از این مطلب استفاده کند  . لذا کسانی که مرجع تقلیدشان را از راه صحیح انتخاب کرده اند ، این مطلب را نخوانند تا برایشان القا شبهه نشود .

نکته بعدی: همین طور که میدانید این ویرایش دوم مطلبم هست. لذا وقتی که به قسمت نظرات می روید ممکن است بعضی ایراد ها را ببینید که اکنون برطرف شده است . پس تعجب نکنید.


آیا حضرت ماه اعلم است ؟

سال گذشته درباره اعلمیت حضرت امام خامنه ای زیاد از من سوال می کردند . چون بعضی از طلبه ها می خواستند به بقیه هم بگویند ، حجت می خواستند .
منم گشتم دنبال حجت شرعی :

به نظرم در دو جهت می شود به جواز تقلید و اعلمیت آیت الله خامنه ای رسید :


الف ) علمایی که صراحتا اعلمیت آیت الله خامنه ای را اعلام کرده اند .

 
1- مورد اول بر می گردد به سال گذشته ایام عید غدیر .
شنیده بودم حجت الاسلام صدیقی( که کسی در صداقت و تقوای ایشان شکی ندارد . )
قائل به اعلمیت آیت الله خامنه ای هستند . آقای صدیقی رو در حرم امام رضا (علیه السلام) ، تو صحن جامع رضوی دیدم . ازشون پرسیدم آیا شما به اعلمیت آیت الله خامنه ای قائل هستین؟ گفتند من چنین نظری ندارم ولی آیت الله سید جعفر کریمی به صراحت می گویند:
" آیت الله خامنه ای ، اعلم هستند ."


( آیت الله سید جعفر کریمی کسی است که از روی هوا حرف نمی زند چون درس بسیاری از بزرگان را درک کرده است.
از جمله درس خارج فقه آیت الله بروجردی - درس خارج فقه آیت الله خویی به مدت 24 سال - درس خارج فقه آیت الله شاهرودی به مدت 12 سال - درس خارج فقه آیت الله حکیم به مدت 3 سال - درس خارج فقه حضرت امام خمینی از سال 44 تا 57 -  البته خیلی از این درس ها همزمان بوده است. ایشون از سال 70 ، تدریس درس خارج فقه را شروع کرده اند ، و هم اکنون از اعضای جامعه مدرسین قم به شمار می روند . )


2- آیت الله احمد بهشتی از اعضای خبرگان رهبری .
ایشان در شهریور 89 در مراسم اختتامیه مرحله اول طرح ضیافت اندیشه که در دانشگاه قم برگزار شد.
می فرماید : امروز کسی بر مسند ولایت و زعامت نشسته که اگر ممکن است خودشان ادعای اعلمیت نداشته باشند اما اعلم هستند. 

منبع : خبر آنلاین (http://www.khabaronline.ir/news-89030.aspx)


حاشیه : اعضا خبرگان رهبری اولین شرط انتخابشان توسط شورای نگهبان ، این است که مجتهد باشند .
و آقای احمد بهشتی از مجتهدان ما هستند .

3. حجت الاسلام آقاتهرانی .
ایشان هم حضرت آقا را اعلم می دانند.
لازم به ذکر است که عرض کنم ایشان اکنون درس خارج فقه دارند . و یک خبره در زمینه معرفی اعلم محسوب می شوند.

ب ) علاوه بر این سه بزرگوار که صراحت در اعلمیت حضرت آیت الله خامنه ای دارند ، عده ای از علما ، تقلید ایشان را به مصلحت اسلام و مسلمین می دانند و عبارت اولی یا اصلح را در جواز تقلید خود آورده اند.

1- آیت الله شیخ محمد ابراهیم جناتی ( از مراجع فعلی )

" بسمه تعالی شأنه
با در نظر گرفتن مجموع شرایط و ویژگیهایی که باید امروز مرجع در نظام اسلامی دارا باشد ؛
من فقیه مجاهد حضرت آیة الله خامنه ای (دام ظله الوارف) را برای تصدی مقام مرجعیت، اصلح می دانم .
والسلام
محمد ابراهیم جنّاتی
73/9/9 "

لینک دستخط ایشان: http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=144&catid=41

(درس خارج فقه را در محضر آیة اللّه العظمى بروجردى و خارج اصول را نزد امام خمینى گذراندند . سپس به نجف اشرف مهاجرت نموده و بیست و پنج سال در آن مركز علمى اقامت گزیدند، كه بیشتر آن صرف استفاده از محضر پرفیض استادان آن حوزه علمیه مانند آیات عظام شاهرودى، حكیم، شیرازى، حلّى، زنجانى و خویى گردید .
به موازات تحصیل به تدریس رسائل و شرح لمعه و نیز تألیف روى آوردند . یازده سال در جامعة النجف كتاب هاى سطح عالى حوزه (رسائل، مكاسب و كفایه) را جمعاً در سه دوره تدریس كردند و همچنین در سال هاى آخر اقامت در نجف اشرف، در مدرسه بزرگ مرحوم آخوند خراسانى، خارج اصول تدریس مى كردند. در نجف كتاب هاى بسیارى به رشته تحریر درآوردند، از جمله تقریرات درس خارج فقه مرحوم آیة اللّه العظمى شاهرودى را به صورت مجموعه اى پنج جلدى ، به تشنگان معارف فقهى عرضه كردند .
ایشان نخستین شخصیت علمى مى باشند كه فقه ، اصول ، علوم حدیث و علوم قرآن را در حوزه علمیه قم به صورت تطبیقى ، از دیدگاه بیست و دو مذهب از یكصد و سى و هشت مذهب فقهى كه در تاریخ فقه اسلامى وجود دارند (امامیه ، حنفیه ، مالكیه ، شافعیه ، حنبلیه ، زیدیه ، اباضیه ، ظاهریه ، اوزاعیه ، ثوریه ، لیثیه ، راهویه ، نخعیه ، تمیمیه ، طبریه ، جبیریه ، كلبیه ، شبرمیه ، ابن ابى لیلى ، زهریه ، عیینیه و جریحیه) تدریس نموده اند .)

2-آیت الله شیخ حسین راستی کاشانی ( عضو جامعه مدرسین قم )

" در شرایط موجود که تشخیص اعلم ولو احتمالاً متعذّر یا متعسّر است تقلید معظم له که یگانه حافظ و نگهبان مصالح اسلام و مسلمین اند مجزی و مبرئ ذمه، بلکه با توجه به توطئه های دشمنان اسلام و خوف تفرقه در صفوف مومنین، اولی می باشد .

راستی کاشانی  سال 73  "

لینک دستخط ایشان : http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=144&catid=41

( ایشان رسائل و مکاسب و کفایه را نزد شیخ مرتضی حائری یزدی خواندند . تفسیر، هیات و فلسفه را نزد علامه طباطبائی و در درس خارج فقه و اصول و تفسیر آیت الله خویی شرکت داشتند .
علم حدیث و درایه و بخشی از حکمت و فلسفه را نزد جاج سید عبدالاعلی سبزواری گذراندند .
هم چنین از درس اخلاق خصوصی سید جمال گلپایگانی فیض بردند . مدتی هم در جلسات فقهی شورای استفتای آیت الله خویی شرکت داشتند . با مرحوم سید عبدالکریم کشمیری هم انس فراوان داشتند.)

3- مرحوم آیت الله شیخ هادی روحانی ( از اعضای سابق مجلس خبرگان)

" در حال حاضر وظیفه اقتضا می کند که مرجعیت در جایی باشد که رهبریت در همان جا است . اگر بنا باشد که ما به دنبال اعلم باشیم و مرجعیت را با تمام جوانب، هم فقاهت و هم سیاست و هم اجتماع و هم مدیریت بخواهیم در نظر بگیریم، آن گونه که حضرت امام فرمود : " مرجع باید کسی باشد که به مکان و زمان مسلط باشد . "؛ حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) جامع است . دیگری را ما نمی یابیم که به این جامعیت باشد، و حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) قدرت مدیریت خودش را بر همه مسلمین ثابت کرده و نشان داده است .
از این جهت زیبنده است و لازم، که مسلمین و شیعیان از حضرت آیة الله خامنه ای (مد ظله العالی) تقلید کنند . خداوند ان شاء الله نگهدار همه شما باشد .

شیخ هادی روحانی سال 73  "

لینک دستخط ایشان : http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=144&catid=41

(اساتید ایشان از زبان خودشان : دروس فقه و اصول ( مكاسب، رسائل و كفایه ) را نزد آیات عظام : مرعشی نجفی و سلطانی و تفسیر حكمت را نزد حضرات آیات : منتظری ، مهدی امامی امیركلایی  و علامه طباطبائی آموختم . پس از آن در درس خارج ( دوره تكمیلی تحصیلات حوزوی ) حاضر شدم و از محضر بزرگانی چون آیات عظام :مرعشی نجفی، عبدالحسین فقیهی گیلانی، عباسعلی شاهرودی ، بروجردی ، میرزا هاشم آملی و امام خمینی (قدس سره) فیض بردم . )

پینوشت :
1
-  علمایی که قائل به اعلمیت آیت الله خامنه ای هستند ، بیشتر از این تعداد هستند . اما بنده با تلاش فراوان و از مشهد توانستم به نظراتی که یقین دارم برسم . رفقای قم و تهران مسلما نظرات علمای دیگر را می دانند . و خوشحال می شوم در قسمت نظرات وبلاگ آنچه یقین دارند را بگویند .
2- در مورد جهت دوم انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان مرجع و لزوم اتحاد مرجعیت و رهبری مخصوصا در شرایط فعلی و اوج بیداری اسلامی ، نظرات ، بیشتر از این است که آورده ام . به زودی این قسمت را تکمیل میکنم . ان شاء الله ...
3- شاید بگویید چرا بعد از نظر علما ، اساتیدشان را ذکر کرده اید . مطلبت بیشتر به شخصیت شناسی علما پرداخته تا مرجعیت آیت الله خامنه ای . می گویم حتما لازم بوده که آورده ام .
4- یکی از دوستان گفت چرا هم چنین مطلبی زدی . عده ای از مقلدین دیگر مراجع رو دچار مشکل کردی . گفتم دلیلم از نوشتن این مطلب اینه که مقلدین بعضی از مراجع با دلایل محکم اعلمیت مرجع شان را برای مقلدان آیت الله خامنه ای ثابت می کنند و وقتی می پرسند اصلا کی گفته آیت الله خامنه ای اعلم هستند ؟رفقای ما جواب ندارند. حتی چند سال پیش موجب شدند بعضی از رفقای ما مرجعشان را عوض کنند . این مطلب را زدم تا حداقل رفقایی که مقلد آیت الله خامنه ای هستند در انتخاب خود شکی به دل راه ندهند . در ثانی من همان اول عرض کردم مطلب درون گفتمانی است .

به امید پیروزی اسلام ناب


در آخر بعضی از نظرات وبلاگ که فکر میکنم رفقا مطالب جالبی گذاشته اند می آوردم :

1- سوال
دوشنبه 14 آذر 1390 13:50
سلام
اگه مرجعت رو قبول نداشته باشی نمیتونی ازش پیروی بکنی؟
چون من اقای خامنه ای رو از نظر سیاسی قبول ندارم یعنی این گناهه و من نمیتونم ازشون پیروی کنم؟

پاسخ بامعرفت :
برادرم سلام
حتی اگر از نظر سیاسی ، حضرت آقا را قبول نداری ، که خودش جای بحث دارد . می توانی از نظر دینی ایشان را انتخاب کنی .
البته این گناه نیست اگر دچار تهمت نشویم .
چون گاهی من کسی را قبول ندارم اما سکوت می کنم یا با دلایل کاملا یقینی و مودبانه آن شخص را نقد می کنم .
ولی گاهی فقط از روی شنیده ها حرف می زنم و دچار تهمت می شوم که خود گناهی کبیره است .
البته این را من به همه می گویم مواظب باشیم دچار تهمت نشویم . حتی شما برادر بسیجی و حزب اللهی من .
این تهمت این روز ها خیلی زیاد شده . هم گروه چب و گروه راست .
خدایا زبان ما را امام زمانی بکن .
یازهرا


3-طلبه پاسخگو

جمعه 18 آذر 1390 22:49
سلام و عرض ادب
چه پست خوبی.
کار خوبی کردید بله متاسفانه جدیدا این بحث زیاد مطرح میشه در قسمت نظرات پست جدید وبلاگ بنده همین سوال مطرح شده بود که جواب دادم.الحمدالله جواب شما کاملتر است.
البته نظرات علمای بزرگ دیگری هم وجود دارد که جا داشت ذکر میکردید.
مجله ای هست که بنده دارم مدتها قبل نوشته شده که به این بحث کامل پرداخته و تقریبا اسامی 60 نفر از علمای بزرگ در تایید مرجعیت حضرت آقا رو نوشته است.
ان شالله مأجور باشید.
التماس دعا
پاسخ بامعرفت : سلام برادر
از نظرتون سپاسگذارم
ضمنا آن مجله که سازمان تبلیغات قم تهیه کرده است را بنده دارم .
مثلا نظر سید کمال حیدری که درباره مرجعیت حضرت آقا و تقلید از ایشان می گوید
" فیه مصلحه کبیره فی الاسلام و المسلمین "
ولی من سعی کردم اهم نظرات را بیاورم.

4-گاه گویه ها
شنبه 19 آذر 1390 04:14
سلام
خداخیرتان دهد. من مقلد مقام معظم رهبری هستم ولی همسرم مقلد حضرت آیه الله سیستانی ست. چون هنگام تحقیق در دانشگاه اساتیدش ایشان را اعلم معرفی کرده بودند. ولی من بسیار مایلم که ایشان تغییر نظر دهد اما ظاهرا باید ادله قوی داشته باشد. به نظرتان این ادله کافیست؟ مخصوصا مایلم نظر آیه الله سیستانی را راجع به رهبری عزیز بدانم. اگر راهنمایی کنید ممنون میشویم.
پاسخ بامعرفت : سلام برادر...
البته من بنابر دلایل بسیار آیت الله سیستانی را فالاعلم می دانم .
و اینکه هیچ ایرادی ندارد همسر شما مقلد ایشان باشد .
ضمن اینکه مطلبی که بنده در وبلاگ زدم بیشتر درون گفتمانی بود و دلیل نوشتن چنین مطلبی هم حرف های نابجای بعضی علمای مشهد است در مورد علمیت حضرت آقا .
البته شنیدم خود حضرت آقا ، راضی به تعریف و تبلیغ از خود نیستند ولی هدف من دفاع مقدس از مظلوم مقتدر است .
به نظرم این ادله برای کسی که می خواهد شروع به تقلید کند یا در تقلید از آقا شک کرده کافی است . اما کسی که از راه صحیح مرجعی را انتخاب کرده است متزلزل نکنید .
والله العالم
ضمنا در مورد نظر آیت الله سیستانی در مورد حضرت آقا به این لینک مراجعه شود :
نظر آیت الله سیستانی در مورد حضرت اقا
http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=72&catid=45
و نظر حضرت آقا در مورد آیت الله سیستانی :
http://www.shiayan.ir/entry/000163.php


5-
fardad

سه شنبه 22 آذر 1390 22:31
سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز.

یک سوال از شما دارم که اگر مثقالی شرافت و غیرت در بدنت باشد به ان جواب بده:

طبق اطلا عی که من دارم هیچ کدام از علمائ عظام علنا به این مسئله اشاره نکرده اند
چرا القا شبهه می کنی
اعلم ترین مجتهدین وحید و سیستانی هستند و لاغیر
کمی هم حرمت مراجع و شیعیان را نگه دار و دین خود را به دنیا نفروش
پاسخ بامعرفت : سلام برادر
اولا اینکه شما بی اطلاع هستید از نظر علما ، مشکل بنده چیست . مشکل خودتان هست و بروید با خودتان مشکلتان را حل کنید .
خوب است دستخط آیات عظام را آورده ام .
در ثانی تعصب چیز خوبی نیست .بد نیست نظر علمی و مستدل بیان کنید نه حرف بی دلیل .
ثالثا فرمودید اعلم ترین . اگر اندکی عربی خوانده باشی برادر . میدانی اعلم ترین اصلا صحیح نیست . بلکه یا اعلم یا عالم تر صحیح هست . حال اگر بپذیریم منظورتان این است که آیت الله وحید محتمل الاعلمیت هستند باید ذکر سند کنید برادر . همین طوری که نمی شود از روی هوا حرف زد . در مورد ایت الله سیستانی هم که بنده نظر قطعی خود را در نظرات قبلی عرض کردم . ایشان را فالاعلم می دانم .

6-fardad
چهارشنبه 23 آذر 1390 22:47
سلام

متاسفانه بجای جواب دادن ماستمالی کرده ای.
شما که به من می خواهید سواد یاد بدهید و برای اعلم ترین اشکال ملا نقطی می گیرید فرق بین اصلح و اعلم را نمی دانید.
آن آقایان هم که ذکر کردید افراد طراز 2 هستند.
بجای اینکه مغلطه کنی و بگوئی من از روی باد هوا حرف می زنم مگر نمی دانی که اقبال عام خود دلیل بر اعلم بودن یک مجتهد است.آیا آیه الله سیستانی اقبال عام دارد یا ایشان
کار شما مصداق عینی چاپلوسی و بادنجان دور قاب چینی است که شایسته لباس تو نیست.از لباست شرم داشته باش.
آقای خامنه ای ویژگی های مثبت زیادی دارند ولی این دلیل نمی شود که محض خوش ایند ایشان بگوئیم مثلا بهترین خطاط و بهترین نقاش کشور ایشانند و در ضمن تحریر هایشان از شجریان بهتر است و از پرفسور سمیعی هم بهتر عمل جراحی مغز می کنند و وزنه های سنگین تر از رضا زاده را بر می دارند.
لباسی که پوشیده ای لباس میثم تمار است و عمار یاسر نه اسد الله علم و هویدا

اگر ذره ای شرف داری این کامنت را تایید کن و جواب مرا بده
پاسخ بامعرفت : سلام آقا فرداد عزیز ، چرا داغ می کنی برادر ...
1- ماستمالی نکردم. من هم در مطلبم و هم در پاسخ به نظرات دوستان دیگر ، حرف هایم را منطقی، مستند و با دلیل زده ام .
شما ادعا میکنی ، باید برای ادعای خودت دلیل بیاوری و آنرا اثبات کنی ؟
دلیل بیاوری که آقایانی که نام برده ای، اعلم هستند .
2- مغلطه نکردم و هیچ وقت نگفتم از روی باد هوا حرف می زنی . (تازه همان اعلم تر را هم که گفتم قصد جسارت نداشتم )
چه کسی گفته اقبال عام دلیل بر اعلم بودن است . برادر من تو معنی اعلم را بهتر از من می دانی یعنی عالم تر و این یعنی علمش بیشتر است و ربطی به اقبال عام ندارد . برای این ادعایتان هم دلیل بیاورید ؟
3- تهمت به چاپلوسی زدی. حتما میدانی تهمت زدن از گناهان کبیره هست و من اصلا این تهمت شما را نمی بخشم .
4- قصد القا شبهه نداشتم و این مطلب درون گفتمانی بود .اگر شما از راه صحیح مرجعتان را انتخاب کرده اید ، خدا خیرتان دهد و دیگر دنبال این مطالب نگردید .
5- باید به عرضت برسانم من کی باشم که بخواهم مطلبی بزارم برای خوش آیند آیت الله خامنه ای!!!
من یک بنده حقیر خدا هستم که چون احساس کردم تو مشهد و مخصوصا تو حوزه های علمیه مشهد خیلی دارد به حضرت آقا توهین می شود . یک سری حقایقی که از چشم مردم پنهان بود( آن هم با سند و دقیق) را آوردم .
6- گقتی آن آقایانی که ذکر کردم افراد طراز دوم هستم . از نظر شما ویژگی های طراز اول چیست ؟
برای اطلاع ما بگویید .
موفق باشید.
به امید سربلندی اسلام ناب
نسال الله منازل الشهدا

7-مجتبی
جمعه 25 آذر 1390 13:57
سلام
مطالب خوبی بود ولی اگر برتری های علمی آیت الله خامنه ای مثل درس خارج فعال و کاملا بروز بودن ایشون رو هم مورد بررسی قرار بدید خیلی بهتر میشه
پاسخ بامعرفت : آیت الله شاهرودی زمانی که آقای منتظری در خصوص علمیت حضرت آقا توهین هایی کرده بود پاسخ مستدل و قوی داده اند . می توانید در اینترنت جستجو کنید و بیابید .
اما برای مثال چند جمله را می آورم :
"بالاخره از نظر مجتهد مطلق بودن مقام معظم رهبری جای شكی نیست. الحمدلله اخیراً چند تا از بحث های ایشان هم در این مجله فقه اهل بیت: چاپ شده و بعضی دیگر در شرف چاپ است كه تسلط كامل ایشان را ثابت می كند. اضافه بر تسلط بر مبانی اجتهادی كه هر فقیه و مجتهدی بایستی بر آن ها مسلط باشد، دارای ویژگی های علمی و فقهی خاص خودشان هم هستند كه من به یكی دو تا از آن ها اشاره می كنم.
كی این كه در مسائل رجالی دارای معلومات بسیار خوبی هستند و در رجال واقعاً كار كرده اند و جزء مجتهدینی هستند كه به مسائل رجالی اهمیت می دهند، مسائلی را قبول كرده اند، اشكالات وارد را دفع كرده اند و تفوق چشمگیری در مسائل رجالی دارند كه این خود یكی از موجبات اعلمیت یك فقیه است و اطلاع رجالی ایشان بحمدالله خیلی گسترده و وسیع است.
امتیاز دیگر ایشان فهم سالم و ذوق مستقیمی است كه در فهم آیات و روایات دارند. مسئله استظهار و استفاده از ادله لفظی در استنباط بسیار مهم است، بلكه اساس فقاهت است و معمولاً یكی از اموری كه به بعضی از فقهأ اشكال گرفته اند، مخصوصاً فقهایی كه كمتر با حوزه های عربی سر و كار داشتند، همین اشكال بوده كه بعضی از استظهارات آن ها دقیق و درست نیست. من در این مدت دیده ام كه ایشان بسیار جالب استظهار می كنند. نكات ادبی را خوب بررسی و حلاجی می كنند و از آن ها دلالت های جالبی را بدست می آورند.
همچنین ویژگی دیگر ایشان، نظم منطقی و دقیق ذهنی ایشان است كه معمولاً در تدوین و تنقیح بحث های پیچیده علمی بسیار مهم و كارساز است. بنابراین در این قسمت هیچگونه شك و شبهه ای نیست و ایرادهایی كه اخیراً در این صحبت ها شده همه اش بی اساس است. . .
28 آیان 76 ، درس خارج فقه

8-ارمیا
سه شنبه 29 آذر 1390 18:26
سلام
یکی از اساتید مطرح میکرد می گفت باید ببینیم که شرایط مرجع جامع الشرایط چیست ؟
و این لازمه اش این است که بدانیم الآن در زمان حکومت اسلامی هستیم و ولایت فقیه مطرح است یا خیر ؟
اگر قائل به این هستیم که در زمان حضور ولی فقیه زندگی می کنیم بایستی ملاک کسانی که قائل به نظریه ولایت فقیه هستند را بررسی کرد .
از جمله حضرت امام خمینی که ایشان می فرماید :
" مجتهد باید به مسائل زمان خود احاطه داشته بشد . برای مردم و جوانان و حتی عوام هم قابل قبول نیست که مرجع و مجتهدش بگوید من د مسائل سیاسی اظهارنظر نمی کنم .
داشتن بصیرت و دید اقتصادی ، اطلاع از کیفیت برخورد با اقتصاد حاکم ر جهان ، شناخت سیاست ها و حتی سیاسیون و فرمول های دیکته شده آنان و درک موقعیت و... ، از ویژگی های یک مجتهد جامع است . یک مجتهد باید زیرکی و هوش و فراست هدایت یک جامعه بززگ اسلامی و حتی غیر اسلامی را داشته باشد و علاوه بر خلوص و تقوا و زهدی که در خور شآن مجتهد است واقعا مدیر و مدبر باشد . حکومت در نظر مجتهد واقعی فلسفه عملی تمامی فقه در تمامی زوایای زندگی بشریت است ، حکومت نشان دهنده جنبه عملی فقه در برخورد با تمامی معضلات اجتماعی و سیاسی و نظامی و فرهنگی است . فقه ، تءوری واقعی و کامل اداره انسان از گهواره تا گور است .الخ ." صحیفه امام خمینی (ره)- جلد 21- ص 289 ( منشور روحانیت )
خلاصه اینکه نظر آن دسته از بزرگوارانی که اهمیتی به زمان حال که ولایت فقیه موجود است نمی دهند یا اینکه در عمل شاید تابع ولی فقیه باشند اما در نظرات علمی ذره ای اهمیت به آن نمی دهند برای ما ملاک نیست .


9-فاطمه
چهارشنبه 9 آذر 1390 15:38
سلام علیکم
انشالله موفق باشین
مناسب دیدم این مطلب را هم بخوانید .

"سید حسن نصر الله :
به‎جرأت می‌توانیم بگوییم كه ایشان (امام خامنه ای )میان امت اسلام و حتی در ایران چقدر مظلوم هستند؛ حتی ایشان در مهمترین بعد شخصیتی‌شان كه همان بعد سیاسی و رهبری است هنوز شناخته شده نیستند، چون شخصیتی است كه دشمنان از یك سو آن را محاصره كرده‌اند و از سوی دیگر دوستان آن‎گونه كه باید حق این شخصیت را ادا نمی‌كنند....
ادامه مطلب :http://ghobarfetneh.mihanblog.com/post/38

10-علی
چهارشنبه 9 آذر 1390 15:02
سلام
سال گذشته جمعی از شیعیان بحرین ، نامه ای به حجت الاسلام حاجتی ( امام جمعه اهواز ) نوشتند و نظر ایشان در مورد اعلمیت حضرت آقا را خواستند.
متن سوال شیعیان بحرین :

خدمت حجت الاسلام والمسلمین شیخ میراحمدرضا حاجتی(دام ظله)

سلام علیکم و رحمت الله وبرکاته. از حضورتان درخواست داریم نظرتان در خصوص اعلمیت حضرت امام سید علی خامنه ای (دام ظله) و تقلید مومنین از ایشان را بیان فرمایید.

فرزندان شما در بحرین

پاسخ آقای حاجتی :
برادران عزیزمان در بحرین

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

اما بعد، پس جواب : ما اعتقاد راسخ – و با علم و درایت کامل- به جواز تقلید از حضرت آیت الله العظمی و مرجع دینی بزرگ امام سیدعلی خامنه ای(دام ظله الشریف) و رجوع و ارجاع به ایشان در امور دینی داریم. وشکی نیست که همانندی در این زمان برای ایشان در جهت حفظ امت اسلامی از مکر و حیله کفار و شر اشرار وجود ندارد .

منبع : http://hajati.org/1300/12

11-حسین
چهارشنبه 9 آذر 1390 14:56
سال گذشته کلیپی از آیت الله حق شناس مشاهده کردم که ایشان می گویند عده ای از من در مورد اعلم سوال کردند ؟
جواب این است که در زمان فعلی باید ببینی علم ( پرچم) دست کیست .
منبع و دریافت کلیپ  : http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=58&catid=41

12-یاسین
چهارشنبه 9 آذر 1390 14:28
سلام
حجت الاسلام زحمتکش ( از طلبه های مدرسه جاج آقا نظافت) می گفت :
از حجت الاسلام آقاتهرانی در مورد انتخاب مرجع سوال کردم ؟
گفت : آیت الله خامنه ای را انتخاب کنین .

ضمنا لازم به ذکر است ، حجت الاسلام آقاتهرانی چند سالی است به درخواست آیت الله مظاهری در قم ، درس خارج فقه تدریس می کنندطبقه بندی: حدیث معشوق،
[ شنبه 5 آذر 1390 ] [ 14:35 ] [ بامعرفت ( مهدی شاندیزی ) ]
درباره وبلاگ

سبک زندگی
یعنی مجموعه ای از رفتارهای
به ظاهر کوچک.
وقتی این رفتار های کوچک
در کنار هم قرار می گیرند ،
پازل زندگی ما شکل می گیرد .
لینکستان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic